• Uncategorized
  • ”U” Cluj a câștigat și meciul doi din turneul de la Zalău și a urcat pe locul 4 în Divizia A1 de volei masculin
6 December 2020

By frvolei_admin 0

Voleibaliștii Universității Cluj au bifat al cincilea succes stagional, 3-0 la seturi cu CS UV Timișoara și au urcat până pe locul 4 al clasamentului Diviziei A1, situație nemaiîntâlnită de ani buni. Alb-negrii nu au avut un meci ușor cu bănățenii, dar constanța i-a ajutat să câștige și cel de al doilea joc din cadrul turneului de la Zalău.

În ciuda victoriei categorice, cele trei seturi au fost extrem de echilibrate, adjudecate totuși de universitari la 21, 22 și 23. Marius Ciortea, Ciprian Vițelaru, Vlad Negrean, toți autori a câte 13 puncte, au contribuit la succesul Universității. Cealaltă echipă clujeană, Unirea Dej s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 3-1 la seturi în fața Științei București și va juca, duminică, contra formației SCMU Craiova.